Oyun Hakkında
Başlangıç Rehberi
Oyun Rehberi

Zula

Türkiye  son 50 yıldır yabancı istihbarat servislerinin gizli oyuncularına maruz kalmaktaydı. Devletin her kanadına sızan bu servislerin operasyonları sonucunda her yıl onlarca masum insan katledildi. Bu düzene dur demek isteyen devlet görevlileri bu servislerin ağır müdahalelerine maruz kaldılar. Bu oyuna durdurmak için Bordo Bereliler’den üst teğmen Demir Gladyo içine sızmakla görevlendirildi, bir operasyonda yabancı bir istihbarat servisine ait büyük bir silah sevkiyatını ortaya çıkardı. Olayı öğrenen üstlerinin tüm ikazlarına rağmen silahları yabancı servislere teslim etmeyip gizli kimliğinin ortaya çıkma riskine rağmen tüm sevkiyatı imha etti. Demirin kimliği ortaya çıkınca ortadan kayboldu ama artık kendi bir hedef haline gelmişti. Aradan zaman geçmesine rağmen unutmadılar sabırla aradılar sonunda buldular. Demir’in düğün töreni gecesi Gladyo harekete geçti, Demir saldırıda ağır yaralandı, sevdiklerini kaybetti. Kurtulduğunu uzun süre en yakınlarından bile saklayan Demir intikam için çalışmaya başladı. Ülkenin her bir köşesinde bunlara dur diyecek vatanseverleri bir araya toplamaya başladı. Zula karanlıkların içinden intikam ateşiyle doğdu.

Gladyo

Körfez savaşı sırasında dünyanın dört bir yanından gelen paralı askerlerin bir bölümü, savaş sonrasında bölgedeki zenginlikleri ele geçirmek adına karanlık işlere bulaşmıştı. Yaptıkları kirli işler sonucunda kazandıkları servet ile büyüyen bu gruplar bir süre sonra suç örgütleri haline gelmeye başladılar. Bu örgütlerin en güçlülerinden biri olan Gladyo, kurduğu profesyonel timi sayesinde birçok ülkede faaliyet göstermeye başladı. Gladyo’yu diğer örgütlerden ayıran en önemli özelliği ise uyguladığı başarılı savaş stratejileri idi. Gladyo’nun bölge sorumlusu Ivan birçok istihbarat servisinin Türkiye operasyonlarını yönetmekteydi. Galdyo’ya sızan fakat sonradan izini kaybettikleri bir Türk casusunun infazı onun için kişisel bir hesaplaşma haline gelmişti. Sonunda Türk’ün yerini buldular, operasyon yapıldı ama öldü sandıkları Demir planlarını bozmaya başladı. Oyunun adı artık Zulaydı.
Kayıt Olma
İndirme
Kurulum
Oyuna Giriş

Kayıt Olma

www.zulaoyun.com'a giriş yaptıktan sonraZulaoyun.com sayfasına girdiğinizde yukarıda resimde sarı ile işaretlenmiş Ücretsiz Kayıt Ol butonuna tıklayın.Açılan sayfada;
1- Kullanıcı adı: Bu alana Zula'ya girerken kullanacağınız kullanıcı adınızı girin. Girdiğiniz kullanıcı adı daha önce kullanıldıysa, kutucuğun hemen altında bir uyarı mesajı gelecektir. Aynı kullanıcı adıyla oyuna, web sitesine ve foruma giriş yapabilirsiniz.
2- Zula'nın forumunda kullanacağınız takma adınızı bu alanda belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz takma ad daha önce kullanılmışsa kutucuğun hemen altında bir uyarı mesajı gelecektir. Forum takma adı değiştirilemediği için takma adınızı belirlerken iyi düşünmenizi öneririz.
3- E-posta adresi belirleme: Zula hesabınızı doğrulamanız için geçerli bir e-posta adresi girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza göndereceğimiz doğrulama linkini, doğrulamamanız durumunda, hesabınızı oluşturamazsınız.
4- E-posta adresi doğrulama: Doğrulama kodu yollayacağınız adresi bu alana tekrar girerek, doğrulamanız gerekmektedir.
5- Şifre, Zula'ya giriş yapacağınız şifreyi belirlediğiniz bölümdür. Şifreniz en az 6, en fazla 13 karakter olmalıdır.
6- Şifre Doğrulama: Zula'ya giriş yapacağınız şifreyi buraya tekrar yazarak doğrulayın.
7- Kullanıcı sözleşmesi: Kullanıcı haklarının ve şirket haklarının bulunduğu bölümdür, sözleşmeyi okuduktan sonra kabul ediyorum alanını işaretlediğinizde, sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız.
8- Davranış kuralları, Zula'ya ait alanlarda uyulması gereken, kuralların bildirildiği bölümdür. Kuralları okuduktan sonra kabul ediyorum alanını işaretlediğinizde, kurallara uymayı kabul etmiş sayılırsınız.
9- Duyuru ve Bilgilendirme e-postasını almak istiyorum: bu alanı işaretlediğinizde duyuru ve bilgilendirme bilgileri e-postanıza düzenli olarak gönderilir.
10- Hesabımı oluştur: Bilgilerinizi eksiksiz olarak tamamladıktan sonra "Hesabımı Oluştur" butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.E-posta doğrulamaKayıt işlemi sırasında belirlediğiniz e-posta adresinize girerek;
1- E-posta doğrulama linkine tıklayarak web sitesine yönlenmeniz gerekmektedir. 2- Mobil cihazlardan kayıt işlemi yapmak için linki kopyalayarak tarayıcı üzerinden işlemi tamamlayabilirsiniz."Bu adresten" yazısına tıklayarak giriş yapabilirsiniz.1- Kayıt işlemi sırasında belirlediğiniz kullanıcı adınızı yazacağınız alandır.
2- Kayıt işlemi sırasında belirlediğiniz şifrenizi yazcacağınız alandır.
3- Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girdikten sonra "Giriş Yap" butonuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Oyunu İndirme

www.zulaoyun.com'a giriş yaptıktan sonraHemen İndir Butonuna basarak indirme sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Kurulum Yöneticisine basarak Zula'nın kurulumu için gerekli dosyaları bilgisayarına indirmenizi sağlayacak kurulum yöneticisini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Bilgisayarınıza indirdiğiniz "zulasetup.exe" dosyasını çalıştırarak Zula'yı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.KurulumOyuna giriş yapmak için Masaüstünüzde bulunan Zula ikonuna tıklamanız gerekmektedir.Launcher çalıştığında herhangi bir güncelleme varsa otomatik olarak güncelleyecektir, bu işlemi n ne kadar süreceğini launcher üzerinden kontrol edebilirsiniz.Güncelleme tamamlandıktan sonra;
1- Kullanıcı Adı: Kayıt olurken belirlediğiniz kullanıcı adınızı gireceğiniz bölümdür.
2- Şifre: Kayıt olurken belirlediğiniz şifrenizi yazdığınız bölümdür.
3- Başla: Bilgilerinizi yazdıktan sonra oyuna giriş için "Başla" butonuna basmanız gerekmektedir.

Oyuna Giriş

Kanal Seçimi

KBT 1, KBT 2 ve KBT 3 kanalları rutin testlerin yapıldığı test kanallarımızdır. KBT grupları teste dahil edildiğinde bu odalarda test yapılmaktadır. Bu kanallarda başka bir oyuncu olmadan oyunu başlatamazsınız.
ALPHA kanalı ise özel test kanalımızdır, burada yetkili kişiler tek başlarına oyunu başlatabilir ve test yapabilirler.

Oda Kurma

Kanal seçimi yaptıktan sonra;1- Yukarıda bulunan ODA KUR butonuna basıyoruz ya da F5 tuşuna basın.2- Karşımıza açılan arayüzde kurmak istediğimiz odanın özelliklerini belirliyoruz.Oda ismi;
  Odamıza vereceğimiz isimdir, herhangi bir isim belirlemezsek sistem otomatik bir isim atar.
Şifre;
  Kurduğumuz odaya bir şifre vermek istersek bu alana şifreyi yazıyoruz.
  Herhangi bir şey yazılmaması durumunda, oda şifresiz olarak açılır.
Harita Seçimi;
  KBT için şuan 4 adet haritamız bulunmaktadır.
  Bunlardan herhangi birini seçmemiz gerekiyor.
  Seçtiğimiz haritaya göre oyun modu tercihlerimizde değişecektir.
Oyun Türü;
  KBT için 3 oyun türü aktif durumdadır
    Ölüm Maçı
    Sabotaj
    Aranıyor
Oyuncu Sayısı;
  Odanıza alacağınız maksimum oyuncu sayısını belirler.
Maç/Round Süresi;
  Oyunun galibiyet şartı yerine getirmezse ne zaman biteceğini belirler.
Galibiyet Şartı;
  Bir takımın kazanması için gereken skoru belirler.
Maç Türü;
  Oyunda kullanılacak özel bir oyun türü olmadığını belirler.
  KBT için 4 farklı oyun türümüz var.
    Normal: Normal oyun türüdür.
    Kovboy: Sadece tabanca ile mücadele edilen oyun türüdür.
    Nişancı: Sadece sniper ile mücadele edilen oyun türüdür.
    Bıçakçı: Sadece bıçak ile mücadele ediken oyun türüdür.
Takım Dengesi:
  Maç öncesi takım dengelerini belirler.
Sonradan Katılım:
  Maç başladıktan sonra herhangi bir kullanıcının maça katılıp katılmayacağını belirler

Oda Katılma

Kanal seçimi gerçekleştikten sonra lobide bulunan odaları seçerek var olan bir odada başlayabilirsiniz.

Market

Oyun içerisinde iki adet para birimimiz mevcut bunlardan Zula Parası oyun içerisinde kazandığımız para birimi, Zula Altını ise nakit para ile satın alabileceğimiz oyun parasıdır.
Market içerisinde Zula Parası ve Zula Altını satışı yapılmaktadır.
1- Market butonuna tıkladığınızda Silahlar kısmında satın alabileceğiniz silahları görebilirsiniz.
2- Herhangi bir silahı satın almak için silahın üzerine tıkladıktan sonra;3- Satın almak istediğimiz gün miktarını seçerek Satın Al butonuna basıyoruz. Satın aldığımız ürünü kullanmak için Çanta kısmına gitmemiz gerekmektedir.

Çanta

1- Oyun içerisinde kullanmamız için 4 ayrı set belirleyebiliyoruz. Çanta kısmına girdiğimizde sol tarafta bulunan setleri görebilirsiniz.2- Herhangi bir sete bir eşya eklemek için sağ alanda kullanmak istediğiniz silahı seçip aşağıda bulunan KULLAN butonuna basmanız gerekmektedir.

Karakterler
 • Demir Erez
 • Recep Arslan
 • Eşref Dayı
 • Cengiz Kaya
 • Şahin Kılıç
 • Şamil Dudayev
 • Azad Kara
 • Yunus Şanlı
 • İvan Vasilyev
 • Pierre Julliard
 • Larry Silverstein
 • Trevor Edward Moore
 • Robert O'Bannon
 • Rosa Battaglia
 • David King
 • Alonso Vargas
x